Wyroby Złotnicze to określenie stosunkowo względne. Jak możemy je pogrupować? Jak najbardziej poprzez surowiec, z jakiego pozostają zrobione, a także które kamienie użyto. Teraz jednak przeprowadzimy klasyfikację rodzajową produktów złotniczych.
Naszyjniki są ubóstwiane od wielu lat, zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Delikatna przywieszka na łańcuszku zawsze noszona na szyi – kwintesencja niewieściego uroku.
Złote kolczyki jest następny gatunek kobiecych produktów jubilerskich. Z reguły tworzy się je ze srebra. Odróżniamy wiele rodzajów zapięć, miedzy innymi Klasyczny. Kolczyki są najpopularniejsze pod względem produkcji zbranży złotniczej.
Pierścienie od wieków ozdabiają również męską rękę. Są takie zwyczajne, choć bywają też sztuki z rubinami. Bardzo często posiadają określoną symbolikę.
Bransolety są to subtelne łańcuchy, które kobiety z reguły noszą na rękę, jednak od jakiegoś czasu i na nodze, ostatnimi czasy pozostaje to nieprzeciętnie modne
Beadsy – rodzaj, jaki przywędrował do nas ze stylowych Włoszech. Zawieszki wkładane są tutaj na mocno splecioną bransoletę z zapięciem. Dlatego, że zawieszki występują w ogromnej kombinacji modeli prawie wszelka bransoletka pozostaje inna.
Na świecie znalazła swoje miejsce także edycja mająca swoje korzenie w Stanach zjednoczonych. W której charmsy są zawieszane do bransoletki za pomocą niewielkiego karabinka wspinaczkowego. Przyjęły one miano charmsy.
Obrączki ślubne – należą do działu pierścionków. Niedawno niebagatelnie zyskały popularności. Wszystkie pary chcą posiadać wzory spersonalizowane ponadto romantyczną dedykacją.
Zegarki naręczne – dziś przedstawiana ostatnia grupa z segmentu biżuterii. Bardzo często noszona również przez mężczyzn. Decydujący jest nie wyłącznie materiał, ale i urządzenie wewnątrz.
Typów biżuterii pozostaje całkiem niemało. Kiedy już dokonujemy wyboru często warto poszukać małą firmę złotniczą. Produkty będą niebagatelnie wyższej jakości oraz także nieco tańsze.

biżuteria 2020