W jubilerstwie mamy dużo koncernów. Jakie cechy łączą ich produkty? Z pewnością metale, jakie wykorzystują do wytwarzania jubilerskich kolekcji, ale również czym kamieniami je wykańczają. W tym wpisie skupimy się na te drugie. Skategoryzujemy je i krótko przybliżymy.

Syntetyczne kamienie – pozostają najczęściej robione saletry potasowej, a jaśniej ze specjalistycznego szkła. Styliści często używają go w platerowanych modelach biżuterii. Takie szkło jest przede wszystkim cechuje się wyższym stopniem załamania wiązki światła. Pozostaje także zdecydowanie gęstsze od szkła powszechnego. Głównym producentem takiego szkła jest zachodnia marka Elements Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} kolejny często umieszczany kamień. Ten kamień produkuje się od początku do końca w fabrykach. Jest bardzo gęsta, co więcej można ją zgodnie z marzeniami farbować. W branży jubilerskiej materiał ten jest krótko, tworzy się w wysokiej temperaturze. Jej największą zaletą pozostaje niewysoka wartość.

Kamienie Szlachetne to najcenniejsze z materiałów upiękniających metale szlachetne. Znajdujemy ich w przyrodzie zdecydowanie sporo. Choć dziś skoncentrujemy się na tych najważniejszych.

Szmaragdy {to| droższa wersja berylu. Dla laików, jest on oliwkowy. Znajduje Uznanie kobiet, ale także kolekcjonujących kamienie. Jest zadziwiająco twardy oraz łupliwy.

Rubiny pozostają prawie najpiękniejszym z rodzai kamieni, ale także przynależą do rodziny korundów. Słynną ponadprzeciętnej twardości, najczęściej widywane rubiny są krwiste w ich czasami możemy dostrzec głębię barwy.

Szafiry – kamienie te pozostają bardzo popularne w złotnictwie. Identycznie do szafirów należą do rodziny korundów. Z reguły są niebieskie. Ogromna liczba złotników produkuje go chemicznie.

Diamenty na ich temat możemy mówić stosunkowo krótko. Pozostają najmniej sprężyste z istniejących na ziemi minerałów oraz także najwięcej warte.

Opisaliśmy główne materiały używane do wzbogacania wyrobów złotniczych. Nie zapominajmy, że wyróżniamy ich świecie zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan