Produkty złotnicze sztuczne, albo też prawdziwe? Które kupujemy chętniej? Ten spór trwa już sporo czasu na świecie. W tej chwili postaramy się rozprawić na ten temat. Choć temat nie wydaje się aż tak proste jak mogłoby się zdawać. Te gatunki biżuterii posiadają liczne mankamenty choć i liczące się zalety noszenia.
Biżuteria prawdziwa – najczęściej produkuje się ją z oczyszczonego metalu szlachetnego. Dlatego właśnie pozostaje sporo więcej warta. Produkuje się ją przetapiając rudy metali szlachetnych. Pozostaje znacznie bardziej prestiżowa oraz dokładnie z tej przyczyny regularnie kupują ją ludzie zamożniejsi. Także ważne pozostaje miejsce jej zbytu, najczęściej pozostają to galerie złotnicze. Jest elegancko zaprezentowana w oświetlonych, gablotach. W czasie jej zakupu nierzadko dostaniemy śliczne szkatułkę. W jubilerskim punkcie pomoc na pewno będzie milsza oraz lepszej klasy. Wyroby jubilerskie ze szlachetnych metali o czym również nie wolno nie pamiętać, nie powodują uczuleń.
Biżuteria platerowana – jest najczęściej wytwarzana ze amalgamatów metali zwykłych i plateruje się ją nieznaczną kożuchem srebra. Takie produkty stosunkowo w nie długim czasie tracą swój wygląd i ludzie wyrzucają je. Ich największa pozytywna strona to Z pewnością atrakcyjna cena sprzedaży. Ze smutkiem mówimy, że potrafi uczulać, najczęściej biżuteria z domieszką niklu. Co ważne linie sztucznej biżuterii pozostają nadzwyczaj piękne z uwagi na skład, bez owijania w bawełnę zdecydowanie prościej ją wyprodukować. Zestawy tutaj z reguły złożone są z 2 części – naszyjnika i bransoletki.
Kończąc biżuteria prawdziwa jest lepiej wykończona oraz nie wywołuje reakcji skórnych. Ale jest zdecydowanie więcej warta, co więcej nie zużywa się po krótkim czasie użycia jak posrebrzana. Jednakże kolekcje sztucznej biżuterii są oryginalniejsze i tańsze. Który gatunek pozostaje lepszy? Naszym zdaniem są po prostu różne.

Producenci dodatkow